TOP 5 najpopularniejszych wtyczek SEO do WordPressa

Pozycjonowanie strony WWW to proces długotrwały i ciągły, jednak pomimo wszystko warto podjąć się tego zadania, ponieważ wysoka pozycja w wyszukiwarkach pozwoli wygenerować dodatkowy ruch organiczny, zwiększając dodatkowo liczbę pożądanych konwersji. W realizowaniu przyjętej strategii SEO pomogą nam specjalne wtyczki, dzięki którym w intuicyjny sposób dokonamy optymalizacji witryny. W dzisiejszym artykule opiszemy pięć najpopularniejszych wtyczek SEO do WordPressa. Miłej lektury!

1. Yoast SEO

Źródło: Yoast SEO

Yoast SEO to w tej chwili zdecydowanie najpopularniejszy spośród dostępnych pluginów SEO dla WordPress. Wtyczkę Yoast SEO pobrano w sumie dziesiątki milionów razy, a liczba pozytywnych opinii jest pięciocyfrowa.

Yoast SEO pozwala na wygenerowanie mapy witryny, tworzenie tytułów poszczególnych podstron i meta tagów czy też analizowanie występujących w serwisie słów i fraz kluczowych. Bardzo przydatną opcją jest podgląd, dzięki któremu jesteśmy w stanie sprawdzić, jak nasza strona będzie prezentować się w wynikach wyszukiwania.

Dodatkową zaletą jest polska wersja językowa, ułatwiająca korzystanie z wtyczki. Cecha ta, w połączeniu z wyjątkowo przejrzystym interfejsem, sprawia, że Yoast SEO to idealne narzędzie dla początkujących, ale ze względu na dużą liczbę rozbudowanych funkcji Yoast SEO okazuje się dobrym wyborem także dla specjalistów SEO.

Nie należy także zapominać o skupionej wokół tej wtyczki społeczności specjalistów i entuzjastów, którzy bardzo chętnie dzielą się wiedzą. Dostępne kursy i teksty z pewnością ułatwią stawianie pierwszych kroków oraz poszerzanie swoich kompetencji.

2. The SEO Framework

Źródło: The SEO Framework

The SEO Framework to adresowana do średnio-zaawansowanych użytkowników ultralekka wtyczka SEO. W porównaniu z Yoast SEO nie znajdziemy tu niektórych funkcji przydatnych dla początkujących, ale plugin odwdzięcza się wyjątkowo sprawnym działaniem oraz brakiem reklam. Wtyczka świetnie nadaje się do technicznej optymalizacji witryny i zadbania o szybkie ładowanie poszczególnych podstron. Choć tworzenie tytułów i opisów może niektórym użytkownikom przysporzyć nieco problemów, sam interfejs jest przyjazny, a kontrolowanie ustawień SEO w kilku zakładkach nie jest trudnym zadaniem.

3. Rank Math

Źródło: Rank Math

Jeśli zależy nam na przejrzystym i wygodnym interfejsie użytkownika, wtyczka Rank Math będzie bardzo dobrym wyborem. Prostota obsługi czyni z Rank Math głównego konkurenta Yoast SEO, przynajmniej jeśli chodzi o początkujących użytkowników. Stawianie pierwszych kroków w pozycjonowaniu SEO ułatwia wyjątkowo intuicyjny konfigurator, umożliwiający przejście od początku do końca przez proces optymalizacji witryny. Warto także zwrócić uwagę na wyjątkowo uniwersalne ustawienia domyślne: twórcy wtyczki zadbali o to, by Rank Math od razu po zainstalowaniu był w stanie obsłużyć większość stron WWW stworzonych w środowisku WordPress.

Nie bez znaczenia jest także możliwość optymalizacji poszczególnych podstron z uwzględnieniem aż pięciu słów kluczowych.

4. All in One SEO Pack

Źródło: All In One SEO Pack

Podobnie, jak w przypadku Yoast SEO, liczby dotyczące opisywanej wtyczki robią wrażenie: pobrano ją przeszło czterdzieści milionów razy. All in One SEO Pack to narzędzie, którego zaletą jest automatyczna konfiguracja. Dzięki temu mogą z niego korzystać także początkujący, a duża liczba dostępnych opcji i ustawień sprawia, że z czasem jesteśmy w stanie lepiej dopasować plugin do naszych oczekiwań i potrzeb. Duże możliwości sprawiają, że All in One SEO Pack niejako rośnie wraz z naszą witryną, a my mamy możliwość testowania rozmaitych funkcji i ich wpływu na pozycję w wynikach wyszukiwania.

Na bardziej doświadczonych użytkowników czekają narzędzia analityczne, pozwalające na wprowadzenie złożonych, wymagających większej wiedzy poprawek. Dodatkową zaletą wtyczki jest funkcja podpowiadania słów kluczowych, dzięki której planowanie contentu jest znacznie prostsze.

All in One SEO Pack to także potężne wsparcie dla osób prowadzących oparty na WordPressie sklep internetowy. Wersja płatna narzędzia posiada zaawansowany moduł pozwalający na obsługę WooCommerce.

5. Squirrly SEO

Źródło: Squirrly SEO

Wtyczka Squirrly SEO to narzędzie polecane w szczególności blogerom i content managerom. Dzięki temu pluginowi tworzenie treści jest znacznie łatwiejszym zadaniem: wtyczka udziela sugestii już po wybraniu słów kluczowych, w czasie rzeczywistym.

Zapamiętaj!

Zastosowanie się do porad Squirrly SEO to sposób na lepszą optymalizację contentu i wykorzystanie całego jego potencjału do wygenerowania większego ruchu organicznego dzięki wyższej pozycji w SERP. 

Wady? Squirrly SEO nie jest narzędziem w pełni darmowym, a dostęp do niektórych funkcji wymaga wykupienia wersji premium.

TOP 5 najpopularniejszych wtyczek SEO do WordPressa – podsumowanie

Odpowiednie narzędzia zdecydowanie ułatwiają skuteczne wdrożenie strategii SEO i planowanie contentu. Wybór odpowiedniego pluginu zależy od stopnia zaawansowania użytkownika, znajomości języka angielskiego (nie wszystkie wtyczki SEO są dostępne w języku polskim) oraz indywidualnych preferencji. 

Osoby prowadzące sprzedaż online mają z reguły inne potrzeby, niż blogerzy, dlatego warto dobrać plugin odpowiedni do specyfiki naszej strony. Niezależnie od dokonanego wyboru, warto poświęcić nieco czasu na zapoznanie się z zainstalowanym narzędziem oraz poszerzanie wiedzy z zakresu SEO. Dostępne w sieci materiały z pewnością ułatwią korzystanie z wtyczek oraz pomogą lepiej zoptymalizować stronę.

TOP 5 najpopularniejszych wtyczek SEO do WordPressa – FAQ

Poniżej przedstawiamy najczęstsze pytania i odpowiedzi w tematyce najpopularniejszych wtyczek SEO do WordPress

#1 Czy zainstalowanie wtyczki SEO sprawi, że moja strona będzie pojawiać się na wyższych pozycjach w wynikach wyszukiwania?

Na pozycję w SERP wpływa bardzo wiele czynników. Dobra wtyczka SEO pomaga zoptymalizować witrynę, ale nie gwarantuje sukcesu: wiele pracy związanej z optymalizacją techniczną, link-buildingiem i tworzeniem treści będziemy musieli wykonać samodzielnie.

#2 Jaka wtyczka SEO do WordPressa jest aktualnie najpopularniejsza?

Aktualnie najpopularniejszą wtyczką do WordPressa jest Yoast SEO – ma kilkadziesiąt tysięcy pięciogwiazdkowych opinii. 

Z tego artykułu dowiedziałeś się:
  • dlaczego warto zainstalować wtyczkę SEO do WordPressa;
  • jakie są najpopularniejsze pluginy SEO;
  • co oferują pluginy do pozycjonowania

Źródła: