Pozycjonowanie stron notariuszy

Notariusz jest osobą zaufania publicznego. Dokonuje czynności, które mają charakter dokumentu urzędowego. Zgodnie z art. 25-27 Kodeksu Etyki Zawodowej Notariusza zabrania się reklamy i zachęcania do nabycia usług. Notariusza obowiązuje całkowity zakaz reklamy osobistej, która w każdej postaci traktowana jest jako czyn nieuczciwej konkurencji.

Notariusz w żaden sposób nie może zabiegać o klientów, a informacje na temat notariuszy mogą być przekazywane jedynie przez organy samorządu zawodowego.

Dozwolone formy reklamy Notariuszy

Zgodnie z § 6 regulaminu wewnętrznego urzędowania kancelarii notarialnej,

Jedyną dozwoloną formą reklamy Notariusza jest jego własna strona internetowa.

Czy w takim razie obowiązuje również zakaz pozycjonowania strony notariusza?

Odpowiedzmy pytaniem:

Od czego zależy pozycja strony notariusza w Google?

Pozycja w Google zależy od wielu czynników, a jednym z nich jest sposób budowy strony internetowej oraz jej zawartość. Również pozycja strony notariusza w Google zależy od jej budowy i zawartości, a ta również regulowana jest przez Kodeks Etyki Zawodowej Notariusza. Regulacja ta wskazuje, że notariusze są uprawnieni do korzystania z Internetu, z portali społecznościowych, a również co za tym idzie, mogą prowadzić specjalistycznego bloga pod warunkiem, że treść w nim zawarta nie będzie odnosiła się bezpośrednio do osoby notariusza, a będzie traktowała na tematy związane np. z czynnościami notarialnymi.

Słowa kluczowe, a pozycje strony kancelarii notarialnej

Aby skorzystać z pomocy kancelarii notarialnej, najpierw trzeba ją odnaleźć. Zdecydowana większość interesantów korzysta właśnie z Google w poszukiwaniu notariusza.

Google ułatwia te poszukiwania używając tzw. geolokalizacji. Wpisując słowa “notariusz”, “kancelaria notarialna” otrzymujemy listę kancelarii notarialnych. Jednak Google zanim wyświetli wyniki zawierające strony kancelarii notarialnych, najpierw sprawdza w jakiej lokalizacji znajduje się użytkownik, a następnie stara się wyświetlić listę poukładaną wg odległości od punktu w jakim znajduje się użytkownik wpisujący zapytanie. Nie zawsze wyniki te są idealne. Od tego czy strona kancelarii notarialnej pojawi się w tych wynikach i w jakiej kolejności, zależy od tego czy dobrze została przygotowana i wszystkie potrzebne informacje o lokalizacji kancelarii notarialnej są przekazane do Google w poprawnej formie. Te, strony które są zoptymalizowane są zgodnie z wytycznymi Google, pojawiają się na górze listy.

Nie wszyscy jednak użytkownicy zgadzają się na to, aby wyszukiwarka znała dokładną lokalizację, w której się znajdują. Aby odnaleźć w określonej lokalizacji kancelarię notarialną użytkownicy wpisują frazy dodając lokalizację w samym zapytaniu, np. nazwę miejscowości, nazwę dzielnicy, ulicy. Zatem nie znając lokalizacji użytkownika, Google wyświetla listę stron w kolejności ustalanej przez własny algorytm. Odpowiednio przygotowanie treści na stronach witryny ma kluczowe znaczenie dla pozycji na liście wyszukiwań.

Posiadamy bazę 5000 słów kluczowych, po których użytkownicy poszukują kancelarii notarialnych oraz czynności których dokonują.

Nasza usługa oparta jest jedynie na optymalizacji witryny notariusza w sposób zgodny z wytycznymi Google. Usługa ta nie polega na reklamie kancelarii notarialnej, a więc jest zgodna z Kodeksem Etyki Zawodowej Notariusza. Tworzymy, optymalizujemy tylko zawartość i kod strony, co umożliwia odnalezienie strony kancelarii w danej lokalizacji, lub odnalezienie treści dotyczących pracy notariusza, na stronie kancelarii notarialnej.

Nasze doświadczenia

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu stron Notariuszy. Tworzymy autorski system informatyczny, dedykowane narzędzia oraz materiały dla Notariuszy. Wiemy jak pracować dla kancelarii notarialnej zgodne z wytycznymi Kodeksu Etyki Zawodowej Notariusza, ale jednocześnie biorąc pod uwagę wytyczne wyszukiwarki Google.

Bezpłatny audyt strony Notariusza

Jeśli chcą Państwo przeprowadzić bezpłatny audyt strony swojej kancelarii notarialnej i dowiedzieć się czy prowadzona jest zgodnie z wytycznymi wyszukiwarki Google, prosimy wysłać formularz.